Разкрити факти за отглеждане на лозя

От голямо значение е и дебелината на пръчките, които ще присаждаме. И калемът, и подложката трябва да са с еднаква дебелина.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Всички вие имате нарастваща нужда от достоверна, навременна и задълбочена информация и идеи. Нашите интегрирани мултимедийни канали са насреща, за да задоволят очакванията на аудиторията.

Полезно е лозарят да знае как да определи сроковете за подмладяваща резитба, правилата, както и критериите за целесъобразност.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Норми и подхранване на лозите - торене на млади лозички

Страници за излезли от системата редактори лозя научете повече Приноси

За целта чудесна работа вършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

За сортовете с високо стъбло се практикува къса резитба. За нискостъблените – средна, а за бързорастящите – дълга.

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

Всяка година много хранителни вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.

На зелено можете да присаждате лози по време на вегетацията на растенията в срок от края на май до средата на юли. Този срок позволява ако не успеете в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторите операцията.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Разкрити факти за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar