Кореновата система се покрива с влажен, чист, речен пясък, който периодично трябва да се навлажнява. Ако не се разполага с пясък е възможно корените да се покрият и с влажна почва.
Този срок позволява, ако не успеем в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторим операцията.
Някои от моделите са несиметрични (обикновено изнесени надясно от трактора), което им дава възможност да се движат по-близо до стволовете на дърветата и да оставят по-тясна необработена ивица в реда.
Флекси резервоари Флекси (гъвкави) резервоари за течен тор
От прекия контакт с кислорода, багрилните вещества изразяват по-ярко цвета си, а виното придобива по-наситен червен цвят.
Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.
При подмладяването на стари лозя трябва да се имат предвид всички разгледани прийоми за възстановяване.
Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите
Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.
На зелено можем да присаждаме по време на вегетацията на растенията - от края на май до средата на юли.
Това налага дискуването да се редува с разрохкване и периодично да се изменя дълбочината на работа.
Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.
Важни са и метеорологичните условия в деня на работа – за предпочитане е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.
В каталога лозя ни ще намерите укрепващи системи за лозя от висококачествени, здрави и дълготрайни материали.
Comments on “5 прости метода за грижа за лозята”